25.06.2024

TDV gönüllülerimiz, Somali, Malavi ve Kazakistan’da kurban organizasyonu faaliyetlerini tamamladı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla düzenlediği “2024 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında, tüm ihtiyaç sahibi ülkelerde olduğu gibi Somali, Malavi ve Kazakistan’da da faaliyetler yürüttü.

Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından Somali, Malavi ve Kazakistan’a gönderilen görevli ve gönüllüler, kesilen kurban etlerini ilgili ülkelerin yardım derneklerinin desteğiyle ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

TDV gönüllüleri, ziyaret ettikleri farklı bölgelerdeki insanlarla bir araya geldi, çocuklara hediyeler dağıtarak güzel zaman geçirmelerini sağladı. Ülkelerdeki yetimhaneleri ve Kur’an kurslarını da ziyaret eden gönüllüler, “Hediyem Kur’an Olsun” projesi kapsamında tahta levhalara yazarak hafızlık yapan öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Yurt dışındaki kurban organizasyonu çalışmalarını eksiksiz bir şekilde tamamlayarak yurda dönen TDV gönüllüleri, “Bu bayramı ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle birlikte geçirdik. Halkımızın vakfımıza emanet ettiği kurbanları sahiplerine teslim ettik. Çocuklar bizi görünce çok mutlu oldular. Onlara şeker, balon dağıttık, oyunlar oynadık. Hayır dualarını aldık ve bu mutlulukla ülkemize döndük.” ifadelerini kullandılar.