20.05.2024

Rize’de “Cami Çocuk Buluşması”

Rize’de çocuklara cami alışkanlığı kazandırmak amacıyla “Camiye Gidiyorum Hediyemi Alıyorum” sloganıyla başlatılan “Cami Çocuk Buluşması” programları devam ediyor.

Bu kapsamda Rize Şevket Yardımcı İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin katılımıyla Gülbahar Hatun Camii’nde gerçekleştirilen buluşmada çocuklar Kur'an-ı Kerim okudu, ilahiler seslendirdi ve oyunlar oynadı.

Okul öğrencilerinden Ahmet Asaf'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İl Müftüsü Naci Çakmakçı, çocuklara caminin bölümlerini ve cami görevlilerini tanıttı. Camiye gelen çocuklar sorulan sorulara cevaplar vererek hediyeler kazandı.

Gençlik Koordinatörlüğünün hazırladığı halat çekme, çuval yarışı ve pinpon topu taşıma oyunlarının ardından çocuklara dağıtılan ikramlarla program son buldu.

İl Müftüsü Naci Çakmakçı, camiye gelen çocukların hem eğlenip hem öğrendiği Cami Çocuk Buluşmalarını önemsediklerini ifade ederek bu buluşmaların farklı zamanlarda değişik mahalle ve köy camilerinde de devam edeceğini bildirdi. Bu tür etkinliklerin çocukların camilere olan ilgisini artırdığını ve onları camiye teşvik ettiğini ifade eden Çakmakçı, ailelere de teşekkür etti.