30.03.2023

Rize'de "Tecrübe Paylaşımı Toplantısı"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen usul ve prensipler doğrultusunda yürütülen faaliyetlerin verimliliği ve sorunların çözümü noktasında rehberlik etme amacıyla genel teftiş için Rize’de bulunan Başmüfettiş Ömer Balaban, Müfettişler Muhammet Sadık Kılıç, Adem Özyakup ve Zekeriya Toktaş din görevlileriyle bir araya geldiler.

Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantı Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Naci Çakmakçı’nın açış konuşmasıyla başladı.

Rize’de görev yapan personele hitap eden Başmüfettiş Ömer Balaban, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın selamını ve 6 Şubat depremlerinin ardından deprem bölgelerinde çalışan ve depremden etkilenen illere yardım gönderme noktasında destek faaliyetlerinde bulunanlara teşekkür mesajını ileterek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileklerinde bulundu.

Başmüfettiş Balaban, etkili ve verimli bir din hizmeti sunulması için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hususlarına değinerek, toplumun her kesimine ulaşma noktasında din görevlilerinin üzerine düşen görevlerden söz etti.

Din görevlisinin güzel ahlak ve davranışıyla insanlara örnek olması gerektiğine işaret eden Balaban, din görevlisinin taşıdığı sorumluluğun Peygamber Efendimizden kalan bir emanet olduğunu hatırlattı.

Kanun, yönetmelik ve mevzuatta belirtilen görev ve sorumluluklara da değinen Balaban, meslek hayatından tecrübelerini paylaştı.

Balaban, çalışmalarından dolayı din görevlilerine teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.

Toplantı sonrası İl Müftüsü Naci Çakmakçı tarafından Başmüfettiş Ömer Balaban’a plaket takdiminde bulunuldu.