14.03.2023

Osmaniye’de depremden sonra doğan Asel bebekle buluştuk

Kahramanmaraş merkezli 11 ili vuran deprem sonrası afetten etkilenen illerde bulunan din görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüleri her türlü yardım faaliyetinde bulunarak yaraları sarmaya devam ediyor.

Depremden etkilenenlere destek ve yardım amacıyla Osmaniye’de bulunan Rize Müftülüğü görevlileri ile Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi Kadın Kolları, Aslı ile Ömer çiftinin depremden sonra doğan bebekleriyle buluştu.

Rize Müftülüğünün başlatmış olduğu ‘Hayata Başlarken’ projesi kapsamında yeni doğan bebekle bir araya gelen görevliler, düzenledikleri programda Kur’an-ı Kerim okuyarak dua ettiler. Bebeğin kulağına ezan okuyan görevliler, bebeğe anne-babasının uygun gördüğü Asel İkra ismini verdiler.

‘Hayata Başlarken’ projesini deprem bölgesinde de uygulayan Rize Müftülüğü, minik Asel İkra’nın annesine içinde çeşitli hediyelerin bulunduğu bohça hediye ederek hayır duada bulundular.

Depremde evleri hasar gören ve Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Kayıboyu Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdunda kalan Aslı ile Ömer çifti, uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade ederek “Zor günümüzde yanımızda bulundunuz. Acımıza da sevincimize de ortak oldunuz. Allah sizlerden razı olsun. Bebeğimiz depremde hayata gözlerini açtı. İnşallah dualarınızla bahtı açık olur” şeklinde duygularını dile getirdiler.