30.04.2022

Rize Valisi Çeber, hafızlarla iftar sofrasında buluştu

Rize Valisi Kemal Çeber, hafızlık eğitimi gören kız Kur’an kursu öğrencileriyle iftar sofrasında bir araya geldi.

Rize Kopuzlar 15 Temmuz Şehitler Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi gören öğrencilere yönelik düzenlenen iftar programına Vali Çeber, eşiyle birlikte katıldı.

İl Müftüsü Naci Çakmakçı’dan kurstaki eğitim hakkında bilgi alan Vali Çeber, öğrencilerle karşılıklı sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.

İftar programında öğrencilere hitap eden Vali Çeber, “Bu akşam sizlerle birlikte yaptığım iftar, en güzel iftarlardan biriydi. Burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Sizler ülkemiz için çok kıymetli gençlersiniz. Rize’miz hafız yetiştirme noktasında ülkemizde en başı çeken illerimizdendir. Şu an karşımda gördüğüm siz kıymetli gençler bu durumu doğruluyorsunuz. Sizler burada aldığınız eğitimlerle donanımlı bir şekilde milli, manevi ve kültürel değerlerini bilen bireyler olarak yetişeceksiniz. Şükürler olsun ki mübarek Ramazan ayının manevi havasından hep birlikte istifade etme imkânı bulduk. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Yolunuz, bahtınız ve zihniniz açık olsun.” şeklinde konuştu.

Öğrenciler, kendilerine kıymet verip iftar sofralarına iştirak ettikleri için Vali Kemal Çeber ve eşine teşekkür ettiler.