22.02.2022

İyiliklerinizle Kalpleri Isıtıyoruz

“Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur.” (Maide, 32)

Ölümün bile yorulduğu savaşlardan zarar gören mazlum ve yetimlere ulaşmak, Filistin’den Arakan’a Endonezya’dan Yemen’e, Suriye’den Somali’ye dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan zulme sessiz kalmamak, zulüm karşısında ezilen kardeşlerimizin umudu olmak, Mahzun gönülleri yalnız bırakmamak ve milletimizin gönülden paylaştığı emanetleri en yakınımızdan başlamak üzere dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Yolun İyilik Olsun” yardım kampanyamızı başlattık.

AMACIMIZ MAĞDURLARIN YARALARINI SARMAK

İnsani yardım (Humanitarian Aid / Assistance) kapsamında 4 temel hedef güdüyoruz:

  1. Hayatının Korunması
  2. Sağlığının Korunması
  3. İnsan Onurunun Korunması
  4. Maddi Destek Sağlanması

Bu noktadan yola çıkarak; su ve gıda yardımı, kıyafet ve barınma yardımları, temizlik malzemesi yardımları, eğitim ve sağlık destekleri, fiziki iyileştirme çalışmaları gibi kısa, orta ve uzun vadeli insanî yardım faaliyetleri yürüterek, insanlığın hizmetinde bir vakıf olmaya çalışıyoruz.

DESTEKLERİNİZ KİM BİLİR HANGİ DERDE DERMAN OLACAK

Yürütülen tüm insanî yardım çalışmalarını, hayırseverler ve gönüllülerimiz ile birlikte yürütüyoruz. Bizler hep beraber bir vücudun azaları gibiyiz; bu yüzden her sıkıntıyı yürekten hissediyor, gönülden gayret gösteriyoruz. Bir derde derman olmak isteyen herkesi, destek vermeye davet ediyoruz.

Bu iyilik seferberliğine destek vermek için aşağıdaki hesap numarasını kullanabilir ya da YARDIM yazıp 5601'e SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

 

Banka Adı: Vakıf Katılım Bankası Rize Şubesi

Hesap Adı: Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi Rize Şubesi

İban No : TR18 0021 0000 0000 9338 2000 02

Açıklama : “İyilik Yardımı”