07.10.2021

Dereceye giren din görevlileri ödüllendirildi

Rize İl Müftülüğü, "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren din görevlilerini ödüllendirdi.

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Kur'an Kursu Öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Hafızlık, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Ezanı Güzel Okuma, Etkili Hutbe Sunumu,  Hutbe Yazma, Şiir Yazma ve Bilgi Yarışmalarında dereceye giren din görevlileri, Rize İl Müftülüğü tarafından ödüllendirildi.

Rize Çaykur Ziraat Camii’nde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, “Diyanet İşleri Başkanlığımız, personelimizin yeteneklerini geliştirmek, planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını ve mesleklerini cesaretle yapacak şekilde kendilerine güven duymalarını sağlamak maksadıyla her yıl ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ kutlama etkinlikleri çerçevesinde çeşitli yarışmalar tertip etmektedir. Bu çerçevede cesaret gösterip yarışmalara katılan başta hutbe yazma yarışmasında Türkiye birinciliği elde eden Rize Merkez Melekköy Köyü Camii İmam-Hatibi Erdem Aladağ’ı, bölge ve il geneli yarışmalarında dereceye giren din görevlilerini tebrik ediyor, hizmet aşkı ve heyecanlarını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerini diliyorum.” dedi.

Müftü Çakmakçı, kurumumuzun her kademesinde hâlihazırda çalışan ve emekli olan bütün fedakâr mensuplarımızın “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nı tebrik ediyor, haftamızın hayırlara vesile olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.

Törende “Camiler ve Din görevlileri Haftası” yarışmalarına katılıp dereceye giren din görevlilerine ödülleri takdim edildi.