T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Rize Müftülüğü

09.05.2021

Kadir Gecesi'nde minarelerden tekbir, salavat ve dualar yükseldi

"Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi'nde, vatandaşlar minarelerden yükselen dualara evlerinden eşlik etti.

Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı, "bin aydan daha hayırlı" olan Kadir Gecesi münasebetiyle, koronavirüs tedbirleri eşliğinde ülke genelindeki 90 bin caminin minaresinden tekbir, salavat ve dualar yükseldi.

Kur'an-ı Kerim'de "bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi'nde, vatandaşlar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında minarelerden yükselen dualara evlerinden eşlik etti.

Tüm dünyada etkisini sürdüren Kovid-19 salgını nedeniyle Türkiye'de iki yıldır camilerde teravih namazları kılınamıyor.

Bu nedenle Kadir Gecesi'nde tüm camilerden salavatlar, tekbirler ve dualar yükseldi.

Kur'an-ı Kerim'in nazil olduğu, bin aydan daha hayırlı olan ve manevi duyguların zirveye çıktığı Kadir Gecesi'nde ülke genelindeki 90 bin caminin minaresinden yatsı ezanına müteakip yükselen dualara vatandaşlar evlerinden "amin" diyerek eşlik etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda cemaatle yurt içinde ve yurt dışında "Kadir Gecesi Özel" programları da düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya Adapazarı Orhan Camii’nde yatsı ezanının ardından dua etti.

Erbaş, salavat-ı şerifelerin ardından koronavirüs tedbirleri eşliğinde sınırlı sayıdaki cemaate yatsı namazını kıldırdı.

 

Kadir Gecesi Dua ve Salavat (Rize Çaykur Ziraat Camii)