T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Rize Müftülüğü

29.03.2021

57. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

29 Mart- 4 Nisan Kütüphane Haftası kapsamında Rize İl Halk Kütüphanesinde program düzenlendi

Vali Kemal Çeber’in katılımıyla gerçekleştirilen programa İl Müftümüz Naci Çakmakçı’da iştirak etti. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen programın ilk bölümünde Vali Çeber, Müftülüğümüzün katkıları ile kütüphanede yapımı tamamlanan mescitte incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından kütüphanenin diğer bölümlerini de gezen Vali Çeber, kütüphanede bulunanlarla sohbet etti. 

Programın son bölümünde Vali Çeber ve beraberindekiler İl Halk Kütüphanesi konferans salonuna geçerek burada yapılan okuma etkinliğine katıldı. Etkinliğin ardından Vali Çeber tarafından, okul öncesi, çocuk, genç ve yetişkin bölümlerinde yıl boyunca en çok kitap okuyan kişilere hediyeleri takdim edildi.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından İl Halk Kütüphanesine bağışladığı çeşitli kitaplardan ötürü İl Müftümüz Naci Çakmakçı’ya Vali Çeber tarafından plaket takdiminde bulunuldu.

Vali Çeber pandemi sürecinde alınan tedbirlerle birlikte kütüphanelerde de kısıtlamaya gidildiğini ifade ederek, “Bizler de sizler gibi pandemi sürecinden önce olduğu gibi kütüphanelere gelerek okuma etkinlikleri ve diğer faaliyetlere katılmayı çok özledik. Şu an evlerimizde okuma etkinlikleri yaparak bu eksiklikleri tamamlamaya çalışıyoruz. Umarım en kısa sırada pandemi sürecini başarılı bir şekilde sonlandırarak, kütüphanelerde daha çok zaman geçirme fırsatı elde ederiz. ” ifadelerini kullandı.