T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Rize Müftülüğü

10.07.2019

15 Temmuz Programları Hakkında Genelge ve Dua Metni

15 Temmuz 2016 gecesi devletimizi yıkmaya, vatanımızı işgal etmeye, milletimizi yok etmeye kasteden ihanet çetesi FETÖ karşısında necip milletimiz, sergilemiş olduğu kutlu mücadele sayesinde istiklâl ve istikbâlini korumayı bilmiştir.

Bayrağına, vatanına ve devletine sahip çıkmak üzere hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden silahlara göğsünü siper ederek tankların önüne atılan, din ü devlet, mülk ü millet için canını feda eden aziz şehitlerimizi anmak, gazilerimizi yâd etmek üzere 15 Temmuz Ruhunun milletimiz nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesi amacıyla Başkanlığımızca etkinlikler düzenlenecektir.

Söz konusu etkinliklerle 15 Temmuz Ruhu'nun, birlik ve beraberlik şuurunun, din istismarına karşı farkındalığın artırılması, gençlerimiz ve çocuklarımız başta olmak üzere milletimiz nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesi beklenilmektedir.

Bu vesile ile Başkanlığımızın öncülüğünde, milletimizin katılımıyla gerçekleştirilecek programlar hakkında genelge ve dua metni aşağıdadır.