13.06.2022

Yaz Kur'an Kursları Eğitim Semineri

27 Haziran 2022 tarihinde başlayacak olan Yaz Kur'an kurslarındaki eğitim-öğretim faaliyetlerinin amacına uygun, daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla eğitimin niteliğinin ve niceliğinin artırılması için nasıl faaliyetler yapılabileceği, eğitim öğretimde ne gibi program ve materyallerden istifade edilebileceği, sınıf yönetimi, din eğitiminde eğitici oyunlar ve drama gibi konular anlatıldı.

İlçe Kaymakamlık Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitime İyidere ve Derepazarı müftülüklerinde hizmet veren İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlar katıldı.

Seminer İlçe Müftüsü Yusuf Kars'ın açış konuşmasıyla başladı.

İyi dilek ve temennilerini aktaran Müftü Kars'ın ardından, eğitime konuşmacı olarak katılan M. Kayyım Yunus Şeker, İ. Hatip Zeynel Karaloğlu, K. K. Öğreticisi Yusuf Çubuk ve Şube Müdürü Hayrullah Küçük sırasıyla; “Din Hizmetlerinde İletişim ve Rehberlik", "Çocuk ve Gençlerle Etkili İletişim", "Din Eğitiminde Pedagojik İlkeler", "Sınıf Yönetimi", "Kur’an-ı Kerim Öğretim Yöntem ve Teknikleri” konulu sunumlar gerçekleştirildi.

Ardından Kürsüye davet edilen İl Müftüsü Naci Çakmak; konu hakkında bilgi ve birikimlerini aktararak Yaz Kurslarının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu