29.06.2022

MERKEZ ESKİ CAMİİ ÖNÜNDE VEKALETLE KURBAN BAĞIŞ ÇADIRI AÇILDI

Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile, vatandaşların kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla her yıl olduğu gibi bu sene de vekaletle kurban kesim organizasyonu düzenlemektedir.

Bu doğrultuda tanıtım ve bağış çalışmalarını aralıksız sürdüren Müftülüğümüz ile Türkiye Diyanet Vakfı Çayeli Şubesince Hacıbaşı Camii önünde "Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Çadırı" açıldı.

İlçemiz Hacıbaşı Camii önünde açılan tanıtım ve bağış çadırında, Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri ve ilçemizde görev yapan din görevlilerince Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu hakkında vatandaşlara bilgi verilerek, yapılan bağışlar makbuz karşılığında teslim alınmaktadır.

2022 Yılı Vekaletle Kurban bedellerinin yurt içi 1.800 ₺ yurt dışı 2.250,00 ₺ olarak belirlenmiştir. İlçemizdeki Kurban Bağış Çadırı 09.07.2022 tarihine (Bayramın 1. günü) kadar açık kalacaktır.