10.11.2022

"1-15 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası ve Mevlid-i Nebi Haftası" münasebetiyle ''Hz. Peygamberimiz, cami ve İrşat" Konulu Konferans

Çamlıhemşin İlçe Müftülüğü tarafından "1-15 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası ve Mevlid-i Nebi Haftası" münasebetiyle  ilçemizde ''Hz. Peygamberimiz, cami ve İrşat" konulu konferans düzenlendi.
Konferansa, İlçe Kaymakamı Hakan Öznay, kurum amirleri, okul müdürleri, imam-hatipler, öğretmenler, emekli din görevlileri ve lise öğrencileri katıldı.
Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Yusuf Dönertaş açılış konuşması gerçekleştirdi. Konuşmalarında haftanın önemine dikkat çeken Müftü Dönertaş, katkı ve katılım sağlayan  tüm paydaşlara teşekkür etti.
İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin şiir dinletisinden sonra emekli İl Müftüsü Kemalettin Aksoy "Hz.Peygamber, Cami ve İrşat" konulu  konferansını sundu.
Aksoy konuşmalarında, medeniyetimizde caminin rolü, Hz.Peygamber'in irşat metodu ve geçmişten günümüze Peygamber sevgisi konularına değindi.
Kaymakam Öznay'ın Sn. Aksoy'a ve Müftü Dönertaş'ın 'Din Görevlileri Arası Bilgi Yarışması'nda Türkiye 3. sü olan Uzman İmam Hatip Nuh Çakır'a hediye takdimiyle program sona erdi.
Katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz