27.06.2018

Hafızlardan Su Kuyusu Projesi Destek

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan ve Rize Şubemizce “Dünya’ya Bir Damla Hayat” sloganıyla ilimizde yürütülen “Su Kuyusu Projesine” hafızlardan destek geldi.

Proje kapsamında Kasarcılar Osman Efendi Kur’an Kursu hafızları, harçlıklarından biriktirdikleri paraları “Su Kuyusu Projesi” için Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesine bağışladılar.

Kurs öğrencilerinden Ebu Bekir Salman isimli hafızın fikrine olumlu bakan diğer öğrenciler, bu anlamlı kampanyaya kendilerinin de bir katkısı olsun düşüncesiyle aralarında topladıkları 550 lirayı makbuz karşılığında İl Müftü Yardımcımız Naci Çakmakçı’ya teslim ettiler.

Anlamlı katkılarından dolayı hafızları tebrik eden İl Müftü Yardımcımız Naci Çakmakçı, “Dünya’ya Bir Damla Hayat” sloganıyla ilimizde yürütülen su kuyusu projesine bugüne kadar 600 bin lira bağışta bulunulduğunu ve kampanyanın 29 Haziran’da sona ereceğini ifade etti.

Çakmakçı, yapılan bağışlarla kuraklık yaşanan bölgelerdeki insanların su ihtiyacının karşılanacağını ifade ederek, destekte bulunan tüm Rize halkına teşekkür etti.