05.08.2022

Yurda dönen Rizeli hacılar güllerle karşılandı

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile 27 Haziran’da Rize’den kutsal topraklara uğurlanan hacılar yurda döndü.

Hacılar, Rize İl Müftülüğü tarafından Rize-Artvin Havalimanında dualarla ve güllerle karşılandı. Hacıların yakınları ile buluşması sırasında duygusal anlar yaşandı.

İl Müftüsü Naci Çakmakçı “27 Haziran’da yolcu ettiğimiz 139 hacımız, 1 kafile başkanı, 3 din görevlisi ve 1 bayan irşad görevlisiyle birlikte 39 gün kutsal topraklarda manevi iklimi yaşayarak hacı oldular. Hiç bir olumsuzluk yaşanmadan yurda dönen hacılarımızı Rize-Artvin Havalimanında dualarla ve güllerle karşıladık. Mevlam haclarını mebrur eylesin.” dedi.

Rize’den direk uçuş ile Medine’ye gittiklerini ve aynı şekilde Rize’ye döndüklerini ifade eden hacılar ise “Rize-Artvin Havalimanı’ndan binip Medine’den inmiştik. Şimdi de Mekke’den bindik Rize’den indik. Daha ne kadar güzel olabilir. Kafile hocalarımız orada bizimle çok güzel ilgilendi. Vazifemizi yapıp hacı olduk. Gidemeyen arkadaşlara da dua ediyoruz, inşallah gidebilirler. Bundan sonrada inşallah hacılığımızı muhafaza edebiliriz” şeklinde konuşarak güllerle karşılanmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.