05.10.2023

SAHİL CAMİ ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ

Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde Pazar Müftülüğünce Cami Çocuk Buluşması gerçekleştirildi.

Pazar Sahil Camiinde gerçekleşen buluşmaya cami görevlileri, Sahil Kur’an Kursu 4-6 Yaş öğreticileri ile  öğrencileri katıldılar.

Buluşmada minikler caminin çeşitli bölümlerini tanıdılar, minbere ve kürsüye çıktılar camide doyasıya eğlendiler, Cami görevlisi Cemal Taşcı imametinde namaz kıldılar, dua ettiler.

Cami Çocuk buluşması konusunda bir açıklama yapan ilçe Müftüsü Vekili Kazım Genç şunları belirtti:

Geleceğimiz yavrularımızı geleceğe hazırlamak yolunda azami gayret ediyoruz.  Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bizler milli ve manevi değerlerle donatılmış nesiller yetişmesi için gayret gösteriyoruz. Bu çerçevede bugün miniklerimizi şehrin kalbi cami ile buluşturduk. Cami havasını teneffüs ettiler. İmam arkadaşlar onlarla camide oyun oynadılar. Hocamızın   sarık ve cübbesiyle onlara hediyeler vermesi dünyevi ve uhrevi hayatını şekillendirecektir…”

Çeşitli oyunların oynandığı cami çocuk buluşmasının sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Programı çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

05.10.2023