08.06.2023

MERKEZ SAHİL 4-6 YAŞ KUR’AN KURSUNDA YIL SONU COŞKUSU

Pazar Müftülüğü Merkez Sahil 4-6 Yaş Kur’an Kursu yıl sonu kapanış  programı düzenledi.

Ziraat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen kapanış programına Pazar kaymakamı Mustafa Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ERBAŞ, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Akbulut, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri katıldı.

Mustafa Bölükbaş’ın sunumu ile gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını ilçe Müftüsü Recep Şahan yaptı. Şahan konuşmasında, “Toplumu din konusunda aydınlatmak” gibi ulvi bir görevi olan Diyanet İşleri Başkanlığımız yaygın din eğitimi alanında da güzel hizmetler sunmaktadır” dedi.

 

Kur’an Kursu hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığının en önemli hizmet alanı olduğunu belirten Şahan şunları söyledi:

 “Kur’an Kursu hizmetlerimizde “4-6 Yaş Programlarımız “ önemli bir yere sahiptir. Bu kurslarımız 2013’te Kur’an Kursları yelpazemize  dahil oldu. Ve bu kurslarımız önemli bir boşluğu doldurma gayretindedir. Bu kurslarımızda; Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde, Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilmeye ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi veriliyor. Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimlerinde etkili olan sosyal etkinlikler ve  el becerisi çalışmalarıyla   öz güveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetiştiriliyorlar.

Pazar’da da ilk defa 2014 yılında Merkez sahil Camii altında açılan 4-6 Yaş Kur’an Kursumuz 2019’den itibaren de şu anda bulunduğu Müftülük Hizmet binamızın giriş ve  1-2. katlarında eğitim-öğretime devam etmekte olup  60’ı bu dönem olmak üzere toplamda 608 öğrencimizi mezun ettik” 

İlçe Müftüsü Recep Şahan konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu vesile ile, bu kursumuzun açılması ve yaşatılması noktasında emeği geçen  hocalarımıza, Kurs yöneticisi ve öğreticisi hoca hanımlara, Pazar Merkez camileri Yaptırma ve Yaşatma Derneğimize, Pazar Kur’an ve Cami Hizmetleri Eğitim Kültür Derneğimize, maddi yardımlarıyla desteklerini esirgemeyen saygıdeğer halkımıza  teşekkür ediyor, minik yavrularımıza bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.”

 İlçe Müftüsü Şahan’ın konuşmasının ardından minikler sahne alarak hazırladıkları programı sergilediler. Minikler; Kur’an-ı Kerim, dua ve ilahiler okudular, kısa tiyatro gösterisi ile mehter marşı gösterisi sergilediler.

Pazar Müftülüğü Merkez Sahil 4-6 Yaş Kur’an Kursu yıl sonu kapanış  programı öğrencilere hediyeler ve karnelerinin verilmesi ile sona erdi.