05.11.2022

4.İLÇE MÜFTÜLERİ KONGRESİ ANKARA'DA YAPILDI

4. İlçe Müftüleri Kongresi, ‘Diyanet İşleri Başkanlığının Gelecek Perspektifi, Hizmetler, Hedefler, Stratejiler’ gündemiyle Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

31 Ekim-04 Kasım tarihlerinde Kızılcahamam’da gerçekleştirilen ve ilçe müftümüz Recep Şahan'ın da katıldığı kongreye, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başkanlığın üst düzey yöneticileri ile ilçe müftüleri katıldı.

İlçe Müftümüz Recep Şahan’ın da katıldığı kongre kapsamında yapılan çalıştaylarda, “Diyanet İşleri Başkanlığının Eğitim Politikaları ve Diyanet Akademisi”, “Kur’an Merkezli İrşat ve Eğitim Stratejileri”, “Dünyadaki Yeni Gelişmeler Işığında Din Hizmetlerinin Geleceği”, “Aileye Yönelik Çalışmalarda Başkanlığımızın Vizyonu”, “Din Hizmetlerinde Samimiyet” başlıklı konular ele alındı.

https://www.youtube.com/watch?v=CzwPKJOo9zI&t=26s

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLÇE MÜFTÜLERİNİ BEŞTEPE’DE KABUL ETTİ

Kongre programı çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilçe müftülerini Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Kabulde, DİB Başkanı Erbaş ve ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı

Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmaları için aşağıdaki linki tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=nPUH7I87XWo&t=215s

SABAH NAMAZI BULUŞMASI: 4. İlçe Müftüleri Kongremiz kapsamında ülkemizin dört bir yanından Ankara'ya gelen ilçe müftülerimiz ve Kızılcahamam halkıyla birlikte sabah namazında buluştuk.

Ankara Kızılcahamam'da gerçekleşen ve 5 gün süren 4.İlçe Müftüleri Kongresi Cuma günü öğleden önce yapılan kapanış programıyla sona erdi.

  • Birim sunumları, çalıştaylar, serbest kürsü programları ve konferansların yer aldığı kongrenin kapanış oturumunda DİB Başkanı Ali Erbaş ile beş başkan yardımcısı kısa konuşmalar yaptılar.