26.06.2020

YAZ KUR'AN KURSLARI DİYANET TV'DE BAŞLIYOR

YAZ KUR'AN KURSLARI BAŞLIYOR

<<< BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ >>>
https://dibbys.diyanet.gov.tr/ehys/OgrenciKursBasvuru.aspx

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2020 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uzaktan Eğitim Programı’na başvurmak isteyenler için internet üzerinden başvuru sistemini açtı.

Başkanlık, 2020 Yılı Yaz Kur’an Kurslarını salgına karşı sürdürülen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleme kararı aldı.

Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı, Kur’an-ı Kerim öğrendiği, itikad, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kursları bu yıl 29 Haziran'da başlayacak ve 6 hafta boyunca Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden yayınlanacak olan yaz Kur’an kursu eğitimlerine katılmak isteyen öğrencilerin programa başvuruları da internet üzerinden alınacak.

Yaz Kur’an kurslarına internet üzerinden başvuruda bulunan öğrenciler, kendilerine en yakın il ve ilçe müftülüğüne müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını ücretsiz olarak temin edebilecek.
Müftülüklere gidemeyen öğrenciler ise 

https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategor…/materyaller adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak söz konusu ders kitaplarını bilgisayara/tablete/telefona indirebilecek.

Diyanet TV’de yayın saatini kaçıran öğrenciler, geçmiş bölümlere ait eğitim videolarını Diyanet TV Youtube kanalından izleyebilecek.

Gönüllülük esasına göre sınav yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur’an kursu eğitimlerinin son haftasında (04-14 Ağustos 2020), program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak.

Değerlendirme testinde başarılı olan öğrencilere, “Çevrimiçi Yaz Kur’an Kursu Katılım Belgesi” verilecek.