25.03.2020

Çayeli'nde ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ Çalışmaları Devam Ediyor

Çayeli Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığının 65 yaş üstü vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra Çayeli Kaymakamlığı bünyesinde kamu kurum kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların alışveriş, temizlik ve sağlık kontrolü gibi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor.

Oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarında Çayeli Müftülüğü personeli aktif görev alıyor,  değerli hocalarımız ve görevlilerimiz aracılığıyla koronavirüs risk grubunda yer alan 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Öte yandan 65 yaş üstü vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için konu hakkında bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla camilerde okunan ezan sonrası anonslar yapılıyor.

KOVID-19 salgınının bir an önce son bulması ve hastalarımızın şifaya kavuşmaları niyazıyla ülke genelinde olduğu gibi yatsı ezanı sonrası tüm camilerden dualar okunmaya devam ediliyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına uyduklarını belirten vatandaşlar, Vefa Sosyal Destek Grubu sayesinde her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını söyleyerek memnuniyetlerini ifade ettiler.