T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Rize Müftülüğü

22.07.2018

Kardeşliği Paylaşıyoruz! Sen de PAYLAŞ!

Günümüzde bilgiyi, iyiliği ve kardeşliği paylaştığımız alanların başında artık medya ve sosyal medya geliyor. Sizler de kardeşliğin, iyiliğin yayılması için bu haberi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Güzel olan, iyi olan bir faaliyetin, çalışmanın herkes tarafından duyulması için günümüzde kitle iletişim araçları, medya ve sosyal medyanın önemi artık bir gerçek. Sizler de bu haberi çevrenizle paylaşarak iyilik, kardeşlik ve güzelliğin yayılmasına omuz verebilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı her yıl Kurban Bayramı’nda dünyanın yüzlerce farklı noktasında yaşayan Müslümanlara kardeşliği, iyiliği ve güzelliği taşıyor. Türkiye Diyanet Vakfı, Vekaletle Kurban organizasyonunda yine bu Kurban Bayramı’nda yurt içi ve yurt dışında sizlerin vereceği hisselerle binlerce mazlumların sofrasına aş koyacak.

İkinci Kurban Kesme Fırsatı

Yurt içi 625, yurt dışı 850 TL olan bir hisse bedeli imkânı olanlar için ikinci bir kurban kesme fırsatı sunuyor. Türkiye Diyanet Vakfı tarafından belirlenen bedeler, yurtiçinde kendi imkanlarıyla kurbanlarını kesenler için ayrıca ikinci bir kurban kesme imkanını sunuyor. Normal kurban hissesinin yurt içinde dörtte biri, yurt dışı için üçte birine denk gelen bedeller ikinci bir kurban kesmek isteyenler için hayır kapısına dönüşüyor.

Detaylı bilgileri Cami ve Kur’an Kursu görevlileri, il/ilçe müftülükleri ve Türkiye Diyanet Vakfı il/ilçe şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Vekaletle Kurban Hissesi bağışlamak için TIKLAYINIZ