T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Rize Müftülüğü

07.03.2016

Haydar SADIKOĞLU

1938 yılında Rize Köprülü Köyü'nde doğdu. İlk, orta, lise ve imam-hatip okullarını okul dışından bitirdi. 1950 yılında hafızlığını tamamladı. Değişik hocalardan Arapça ve diğer dinî bilgiler öğrendi. 1977 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

1965-1968 yılları arasında Rize merkez vaizliği yaptı. 05.02.1969 tarihinde Rize il müftülüğüne atandı. 03.03.1981 tarihinde İstanbul merkez vaizliğine atandı. Bu sırada Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde arapça dersi okuttu. 15.03.1983 tarihinde Rize merkez vaizliğine, 18.18.1984 tarihinde Trabzon merkez vaizliğine, 12.10.1987 tarihinde Samsun il müftülüğüne atandı. 14.10.1991 tarihinde tekrar Rize il müftülüğüne, 22.09.1997 tarihinde Tokat il müftülüğüne tayin edildi. Tokat il müftüsü iken 18.08.2003 tarihinde yaş haddinden emekli oldu.

"Din Bilgisi ve İlmihal" adlı bir eseri de yayımlandı.