T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Rize Müftülüğü

07.03.2016

Zeki SAYAR

07.12.1959 tarihinde Gümüşhane Kelkit Öğütlü Köyü’nde doğdu. İlk tahsilini köyünde tamamladı ve aynı yerde hafızlık yaptı. 1977 yılında Erzincan İmam-Hatip Lisesi’nden, 1982 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

1980 yılında İstanbul Fatih ilçe müftülüğünde imam-hatip olarak ilk göreve başladı. Yedek subay olarak tamamladığı vatani görevinden sonra, imam-hatiplik görevine 1987 yılına kadar devam etti. 01.12.1988 tarihinde Erzincan Üzümlü ilçe müftülüğüne atandı. Haseki Eğitim Merkezi 8.dönem İhtisas Kursu’ndan 1989 yılında mezun oldu. 23.06.1992 tarihinde Kayseri Pınarbaşı, 11.09.1996 tarihinde Afyon Bolvadin ilçe müftülüğüne, 30.11.1999 tarihinde Şırnak il müftülüğüne atandı. 30.12.2002-25.09.2008 tarihleri arasında Rize İl Müftülüğü görevlerinde bulundu. 25.09.2008 tarihinde Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği görevine başlamak üzere İl Müftülüğünden ayrıldı.